KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17524402

nr 1752 4402

Waldemar Sjölander

(1906-1988), Sverige

Blandteknik, Signerad, daterad 48, Fiskare, 63x50 cm, yttermått inklusive ram: 70x64

Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 12 januari 2026
kl 19:10:40

3/1 16:48:17 1      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Waldemar Sjölander

Läs mer om Waldemar Sjölander